Strategy Game/pl

From Heroes & Generals Wiki
Jump to: navigation, search

Gra strategiczna to trwająca wojna,odgrywająca się na serwerze wojny. Gra się w nią na przeglądarce i nie należy ją mylić z grą akcji.

Wojna kończy się,gdy jedna ze stron spełnia jeden z kilku warunków zwycięstwa.

Rozpoczęcie wojny[edit | edit source]

Kiedy wojna się zaczyna, grupy uderzeniowe są rozmieszczane wokół sprzymierzonych stolic,podczas gdy wszystkie miasta poza nimi pozostają neutralne.

Rozmieszczenie[edit | edit source]

Okres pomiędzy rozpoczęciem wojny,a pierwszym kontaktem z wrogiem, nazywa się rozmieszczeniem. Dzieją się wówczas rzeczy ważne ze strategicznego punktu widzenia,ponieważ jest to okres w którym obie drużyny rozmieszczają swoje wojska na pozycje obronne lub atakujące,zajmując przy okazji jak największe terytorium.

Wojna[edit | edit source]

Głównym etapem wojny jest jej okres środkowy, podczas którego armie walczą o miasta i terytoria i starają się osiągnąć jeden z warunków zwycięstwa,którego spełnienie kończy wojnę.

Końcówka wojny[edit | edit source]

Końcówka jest ostatnim (oraz krótkim) etapem gry,w którym jedna strona osiąga zdecydowaną przewagę,a jej zwycięstwo jest niemal pewne. Najwyższe dowództwo drużyny przegrywającej może wybrać pomiędzy kontynuacją gry,a kapitulacją.

Gra strategiczna[edit | edit source]